Lektoři

Otto Sauter

Otto Sauter je známý jako sólo trumpetista světového měřítka. Jako specialista na piccolo trubku vystupoval již ve většině známých koncertních sálů. Vystupoval s Londýnským filharmonickým orchestrem pro prince Charlese v paláci sv. Jakuba (St. James’s Palace), na Svatopetrském náměstí pro papeže Jana Pavla II. a v Zakázaném městě v Pekingu.

V období mezi lety 1988 a 1998 byl prvním trumpetistou v Brémské komorní filharmonii. Od roku 1991 byl uměleckým ředitelem každoročního brémského mezinárodního trumpetového festivalu „International Trumpet Days“ (s hosty jako Ray Charles, Maynard Ferguson, Montserrat Caballé, Maurice André), který je věhlasnou událostí pro hráče žesťových nástrojů. Roku 1994 založil Otto Sauter Brémskou trumpetovou akademii, která pod jeho vedením poskytla již mnoha nejnadanějším mladým trumpetistům z celého světa unikátní výukový program. Je také zakladatelem a uměleckým ředitelem organizace World Brass Association, tělesa pro kooperaci festivalů, orchestrů, univerzit a kulturních institucí po celém světě pro podporu žesťové hudby.

Sauter je také uměleckým ředitelem každoroční události „Wartburg Festival“, mezinárodního sborového a hudebního festivalu „Musica Sacra a Roma“ pořádaného v Římě a Vatikánu, „Little Amadeus Live“, což je série koncertů v kooperaci s televizními pořady o nadaných dětech, a „Playtime Live City Concert Tour“ během Mistrovství světa ve fotbale s podporou OC FIFA World Cup v roce 2006. V roce 2014 převzal místo uměleckého ředitele „Neuschwanstein Festivalu“, který se pořádá v jednom z nejznámějších hradů světa, postaveným za vlády Ludvíka II. v Bavorsku.

Otto Sauter spolupracoval s umělci a orchestry jako SOČR, Lipský symfonický orchestr MDR, Česká filharmonie, Malmský symfonický orchestr, Beethoven Orchestra Bonn, Leipziger Bach-Collegium, Sinfonia Varsovia, Mnichovský komorní orchestr, Filharmonie Amazonas, Kyjevská filharmonie, Edita Gruberová, José Carreras, Gösta Winbergh, Ivo Pogorelich, Jelena Baškirovová, Zubin Mehta, Daniel Barenboim, Mikis Theodorakis.

Karel Malimánek

Karel Malimánek se narodil 30. 12. 1961 v Ledči nad Sázavou. Studoval hru na tubu na Pražské konzervatoři a později pokračoval ve svých studiích i na Akademii múzických umění v Praze, kde promoval s titulem MgA. Před tím, než nastoupil do České filharmonie, hrál ve Filmovém symfonickém orchestru, Orchestru Národního divadla a SOČR.

Je členem některých komorních uskupení: Universal Brass, Prague Brass, Pražští žesťoví sólisté, Czech Brass a Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Také vyučuje hru na tubu na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze.

Lukáš Moťka

Vystudoval Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži pod vedením Rudolfa Berana, JAMU v Brně ve třídě profesora Jaroslava Kummera (bakalářské studium) a dále pak HAMU v Praze (magisterské studium) pod vedením Mgr. Jiřího Sušického. Svá studia si rozšířil na škole Konservatorium Privatuniversität Wien ve třídě Gabriela Madase.

Během studií získal 1. cenu a titul absolutního vítěze v soutěži konzervatoří v České republice a 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži žesťových nástrojů v Brně. Na mezinárodní soutěži Hungarofest v Maďarsku se probojoval mezi semifinalisty stejně jako na soutěži Lieksa Brass Week ve Finsku a na mezinárodní soutěži ARD v Německu. Je držitelem 3. ceny z mezinárodní soutěže v německém Markneukirchenu a 2. ceny a titulu laureáta z mezinárodní soutěže Pražského jara.

Dvě sezony byl členem orchestru Moravského divadla v Olomouci a čtyři sezony působil jako sólo trombonista Národního divadla v Brně. V současnosti je sólo trombonistou České filharmonie, věnuje se pedagogické činnosti jako lektor interpretačních kurzů doma i v zahraničí a vyučuje na HAMU v Praze.

Jako vyhledávaný sólista vystoupil například s Českou filharmonií, Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským symfonickým orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice a Vogtland Philharmonie Greiz/Reichenbach. Působí i jako komorní hráč a věnuje se také jazzové hudbě ve spolupráci s Czech Philharmonic Jazz Band. Provedl a nahrál několik českých premiér skladeb soudobých českých autorů, například Juraje Filase, Ladislava Kubíka nebo Pavla Slezáka.